úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Zviditelněte eshop ve vyhledávačích zboží

15.03.2012  |  Bc. Marian Brambora, PHP programátor Aktualizováno: 19.03.2012
Vyhledávače zboží = webové portály sloužící k vyhledávání zboží podle názvu, značky, kategorie a jeho srovnání ceny s nabízenou cenou jiných eshopů. Veliký podíl na návštěvnosti internetových obchodů mají právě vyhledávače zboží. Při hledání zboží lze jednoduše na jednom místě vyhledávat až ze stovek eshopů a srovnávat ceny. Během chvilky zjistíte, kde lze nakoupit nejlevněji nebo sehnat zboží skladem. Tato kritéria nejsou vždy zárukou dobrého nákupu, proto je dobré vybírat i podle hodnocení nabízejících on-line obchodů a recenzí od zákazníků.

Proč se zaregistrovat do vyhledávačů zboží?

Návštěvník z vyhledávače zboží jde do internetového obchodu za účelem nákupu konkrétního vybraného produktu a je tedy i několinásobně vyšší šance, že si produkt objedná, o proti návštěvníkovi, který se dostane na internetový obchod z fulltextového vyhledávání nebo katalogu. Pro lepší pozice při vyhledávání lze využít i placených přednostních výpisů, kde se platí za prokliky produktů jako u PPC kampaní (Pay Per Click) u fultextového vyhledávání (např. Sklik nebo Google Adwords). Zboží se do vyhledávačů dostane pomocí XML feedů, které obsahují produkty s jejich parametry z vašich internetových obchodů. Vyhledávače si aktualizují data téměř denně a nabízejí aktuálnější informace proti fulltextovým vyhledávačům, kde se změny projeví i řádech týdnů.

Doporučované vyhledávače zboží?

K nejsilnějším vyhledávačům zboží v České republice patří zbozi.cz od Seznamu a heureka.cz od Miton Media, a.s.. Každý nabízí jiné podmínky a ceny za poskytované služby.

Jak na to?

Co je xml feed?

Pokud máte zájem o zviditelnění vašeho eshopu a prodávaného zboží, rádi vám s tím pomůžeme. Obraťte se na obchod@neofema.cz nebo použijte kontaktní formulář.

 

Štítky: návody, www stránky

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi