úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Změny v gTLD doménách od 1.9.2013

S platností od 1. září 2013 dochází ke změnám a dalším úpravám v expiracích generických domén, gTLD (.com, .net, .org, .info, .biz, .pro, .tel a .name). Informace převzaté od SUBREG.CZ


Expirace generických domén

V den expirace gener. domény přechází daná doména do ochranné lhůty, která činí 40 dní.

Během této doby lze prodloužit za běžný poplatek i za běžných podmínek. Po uplynutí 32 dní bude po dobu 8 dní zobrazena informace: „Doba registrace této domény expirovala, pro prodloužení kontaktujte svého prodejce. Cenu za prodloužení domény naleznete ve smluvních podmínkách svého prodejce.“ V tomto období je doména současně umístěna do aukce (při úspěšné aukci je doména 8. den prodána). Jinak lze doménu stále prodloužit za stejných podmínek, pokud se tak nestane, doména bude znefunkčněna a obnova je možná jen za zvýšený poplatek, a to max. do 30dní po deaktivaci. Dalších 5 dní je doména ve stavu pendingDelete, kdy prodloužení jíž není možné a následně je doména zcela smazána.


Oznamovací maily o expiraci

Dle pravidel ICANN ERRP je registrátor povinen zaslat minimálně 3 informační emaily o expiraci držiteli domény.

Tento email obdržíte 30 dní před expirací, 7 dní před expirací a den po expiraci. Informace bude odeslána na Vaše vyplněné kontaktní údaje nebo Vašemu registrátorovi.


Notifikace

Dle pravidel ICANN WSRP je nutné 2× ročně zasílat výpis z whois na email držitele a administračního kontaktu generických domén pro ověření a aktualizaci údajů. Pro tento email budou použity opět stejné údaje jako v předchozím bodě.


Nová pravidla .AT domén

Registraci a celý proces nemusíte již řešit s NIC.AT, ale přímo s registrátorem.

Úprava mazání .AT domén – lhůta se snižuje na 1 den, doposud musel registrátor doménu označit ke smazání 30 dní před expirací, jinak došlo k automatickému prodloužení.


Rezervace nových gTLD

Nezávazné bezplatné rezervace nových generických domén (.shop, .hotel,….) slouží pouze pro přípravu před oficiálním schválením TLD. Jakmile budou známa pravidla registrace, ceny, informace pro držitele ochranných známek a další důležité informace, budeme klienty kontaktovat s dalším krokem pro registraci požadované domény


Rozšířená nabídka – nové akreditace

Další akreditace: .DM (Dominica), .EC (Ekvádor), .BG (Bulharsko), .CF (Středoafrická republika), .GA (Gabon), .ML (Mali), .PS (Palestina), .AS (Americka Samoa), .JE (Jersey), .GG (Guernsey), .GM (Gambia)

Implementace přímé akreditace, a to .HR (Chorvatsko), .SI (Slovinsko), .TZ (Tanzánie) a .RS (Srbsko).

 

Štítky: www stránky

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi