úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Skrytá reklama ve službách i-mapy.eu (aneb, nic není zadarmo)

Jedná se o konkrétní případ, kterým odpovídám našim klientům na jejich množící se dotazy ohledně dané nabídky, problematiky, které hromadně dostávají do svých e-mailů.

Poslední měsíc se na mě obrátilo několik klientů, kteří byli osloveni zajímavě vypadající nabídkou společnosti i-mapy.eu: viz. obrázky v tomto článku o napojení Google mapy do www stránek. Google maps zná zajisté každý. Využíváme je každodenně, napojujeme si je do stránek do kontaktů, hodnotíme místa na nich, sdílíme své názory, fotografie atd. Když Vám tedy někdo nabídne mít pěknou Google mapku s umístěním vaší provozovny na www, těžko odmítat, když je navíc deklarované, že je to bezplatné, že?

V čem je tedy háček?

Služba je to opravdu Google maps a bezplatná, ale upravena společností i-mapy.eu tak, že sice pěkně zobrazí vaši provozovnu na mapě, ale když uživatel bude chtít mapu zvětšit na celou obrazovku tlačítkem (viz. obrázky níže) přejdete na jinou www stránku, která je pod ním skryta. Například tak restaurace v Praze odkazují bez jejich souhlasu a vědomí na hotely ve Znojmě nebo ubytování v Karlových Varech. Jsou to odkazy na ubytovací portály: hotel.cz a hotel-ubytovani.com, které se touto formou snaží o získání většího počtu návštěvníků na své stránky a pochopitelně o prodej ubytování, ze kterého mají tučné provize, které jim ubytovací kapacity platí. Osobně si myslím, že tyto praktiky jsou nemorální, byť nejsou trestné.

Základní pravidlo marketingu “Nic není ZADARMO!” Pamatujte na to vždy a všude.

Pokud si přejete napojit čistou Google mapku, kontaktujte nás – nepoužívejte systémy, kde propagujete cizí www stránky a jejich služby bezúplatně.

 

Štítky: návody, marketing, www stránky

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi