úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Jak správně vybrat dodavatele webu

Hotel Kampa Garden
Každý majitel firmy nebo manažer odpovědný za výběr dodavatelské firmy zná toto dilema. Správný výběr může navýšit zisk i na mnoho let dopředu a vložené finance se rázem zúročují. Špatný výběr nejen, že nepřinese žádný efekt, ale finanční investice je ztracena. Přepracování, resp. modernizace současného webu tak může způsobit škody v podobě snížení prodejů či návštěvnosti. Firma se může mylně domnívat, že jejich business na internetu nefunguje.

Jak v tomto případě reagovat?

Ve firmě Neofema se stále častěji setkáváme s případy, kdy je nezbytné začít s webem znovu od nuly. Bohužel předchozí investici času a peněz musíte odepsat. Obrátila se na nás řada firem, která se do podobné situace dostala a prosili o radu či pomocnou ruku.

Význam prezentace na internetu

Prvotní věc, nad kterou se musíte zamyslet, při slovech internetová prezentace, je její skutečný význam. Pro mnoho firem je hlavním zdrojem zisku a nepostradatelným prodejním mediem. Buduje firemní značku a celkové „know how“ vaší firmy a šetří náklady na další marketingové aktivity. Často si ani neuvědomujete, jak může správně vytvořený web firmě pomoci.

Váháte nad volbou student x agentura?

Práce od studenta, byť sebe lépe vzdělaného, má svá úskalí. Lákadlem je nízká cena, která se vám ovšem nevyplatí. V prostředí internetu je dodržení všech zásad funkčního webu úkolem pro tým odborníků. Neofema vám nabízí tým od projektového manažera přes webgrafika, programátory, po zkušeného SEO copywritera, který zajistí pro www stránky unikátní obsah.

Student vám nezaručí dlouhodobý servis www stránek ani případné reklamace, protože po pár měsících není k nalezení. Studenti se touto formou pouze přivydělávají na VŠ a je jim osud vašeho webu zcela jedno. Rada je jasná – kdo chce za každou cenu ušetřit a rád riskuje, oslovte studenty. V několika případech se stalo, že majitel webu zjistil, že další rozvoj jeho webu není z technických důvodů možný.

Agentura nabízí praxi a servis v podobě pravidelných reportů. Ovšem nejsou všechny agentury stejné. Důležité jsou reference o práci a případné porovnání cenových nabídek. Pokud se rozhodnete pro mediálně známé internetové agentury, musíte se připravit na ceny v řádu několika set tisíc korun. Kupujete odbornost, velký tým lidí, značku i jméno agentury.

Vyřadíte-li krajní možnosti – student x mediální agentura, tak se dostáváte do zlatého středu, kde bude rozmezí nabídek v řádu desítek tisíc. Nejdůležitějším kritériem je poměr cena/výkon a rozsah služeb. Pro výběr dodavatele je dobré upřesnit požadavky na realizaci a vstupní kritéria, které sníží riziko špatného výběru.

Čím se odlišuje Neofema od konkurence?

Dobrou volbou k vybrání dodavatele je vypsání výběrového řízení. Není třeba oslovovat desítky firem. První dojem si uděláte zhodnocením referencí. Poté již můžete oslovit pouze 3 až 5 firem, které vás nejvíce zaujaly. Grafický vzhled je nejrychlejším ukazatelem, který vám otevře oči. Dále se pokuste na webu najít určitou informaci, tím se odhalí použitelnost webu, jak co rychle a bez problémů najdete. Každá agentura má svůj styl, proto zde vznikají výrazné rozdíly jak v designu, tak v realizaci.

Nabízená cena by měla zahrnovat všechny práce nezbytné pro realizaci funkčního webu a časovou náročnost. Často se stává, že dodavatel záměrně některé práce vynechá, aby měl výrazně nižší cenu. Může budit dojem vítěze, ale zde pozor! Opak je pravdou, budou následovat vícepráce, které vám daný projekt výrazně prodraží. Doporučujeme nejvyšší a nejnižší nabídky vyloučit a vybrat si ze zbytku. Nabídky můžete porovnávat, pokud obsahují všechny činnosti a stanovují přesný rozsah i funkce webu. Nezapomínejte, že v nabídce musí být uveden i předběžný termín realizace, protože někdy se za nízkou cenou skrývá dlouhý termín dodání.

Na co všechno se máte dívat při výběru vhodného dodavatele?

Web musí vždy plnit svou funkci „vašeho online obchodníka“. Měl by vykazovat vysokou návštěvnost, prodejní efektivitu a smysluplnost.

Přejeme všem hodně úspěchů v džungli internetu.

Pokud máte zájem o služby naší společnosti, kontaktujte nás na obchod@neofema.cz nebo použijte poptávkový formulář.

 

Štítky: návody, www stránky

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi