úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Jak se znemožnit na Facebooku

 

Facebook – sociální síť dnešní doby, se pomalu ukotvuje v našich mobilech, domácnostech i v životě. Vytváří nám obraz toho co děláme, dělali jsme a chceme dělat (nebo bychom měli dělat). Mnoho účastníků tohoto sociálního sdílení nebo narovinu můžeme říci “šílení” si neuvědomuje, že se občas shodí. To co vydrží facebook zeď je zarážející. Je zajímavé, že na billboard u rušné ulice by si nikdo vyfocený oběd nedal, ale na svůj profil jej nasdílí prakticky každý.

Jaké jsou tedy rady, abychom se stali pravými facebook závislými s velkou dávkou trapnosti a popř. dostali česky řečeno “přes ústa”?

Pusinkujte svoji drahou polovičku
Je in mít partnera. Každý měsíc jiného. A vždy ta poslední drahá polovička je zaručeně ten pravý “miláššššek”. Vaši známí touží denně vidět fotky v různých polohách, jak jste k sobě přicuclí. Nejlepší jsou např. fotky z Egypta, kde zakryjete vámi celou pyramidu.

Čeština je pro bábovky
“Šly jsme s kamarádi”, “vyzytka”, “praha, brno, ostrava” atd. To si o pozornost říká. Mobil, e-mail a internet snesou cokoliv a máme přeci kontrolu pravopisu podtrháváním, tak naše čeština bude vždy bezpečná. IQ se měří počtem příspěvků na facebooku a tak to má být.

Milujeme děti
Publikujeme fotky našich ratolestí, zejména ty umazané od jídla nebo s hlavou v čokoládovém dortu (místo toho, abychom je otřeli, hledáme fotoaparát). A to pravidelně alespoň každý týden. Milujeme naše i vaše děti, opravu, opravdu! Snem každého je vidět vaše dítě na kole ve 150ti polohách a to by byl čert, aby alespoň jedna fotka nedostala “like”

Denní porce videí youtube
Každý den zaskočit na youtube, “nalajkovat” jich 5-6 bez komentářů. Každý náš kamarád si je hned zaručeně spustí a bude se s námi nad nimi rozplývat.

Cool fotky před zrcadlem s jablíčkovým telefonem - Je potřebné všem ukázat pekáč buchet, své prsní bradavky a nebo pěkný zadeček, protože bez toho vás nikdo přeci chtít nebude. Facebook je takový malý e-shop živého masa. Nejlepší je pak pózovat a pusinkovat zrcadlo. Žádné jiné fotky nejsou, protože v přírodě jen tak se fotí jen trotlové. K tomu se hodí věta “Chci se, odcházím!”.

Družte se s každým
Čím více fb-přátel, tím více jste fb-člověkem. Co na tom, že v seznamu máte 4 Nigerijce, 2 Íráčany nebo 15 China lidiček, je to cool oznamovat svůj status světu a nejlepší je mít v profilu hodně cizinců a psát své příspěvky v češtině, oni přeci čekají na to, až napíšete něco o sobě.

Představte svůj majetek
Koupili jste si novou 3D televizi? Máte novou sedačku nebo jste dostali smaragdové náušnice? No honem je nutné se o této novince, nejlépe fotkou s vybavením bytu za Vámi, pochlubit. V naší republice jsou jen spořádaní lidé a amnestie potvrdila, kolik nevinných sedělo ve vězení a proto není třeba se obávat ničeho.

Každý chce hrát fb-hry
Neustále se upomínejte přes různé aplikace a hry ostatním, aby se k Vám přidali. Je nemyslitelné, aby vás odmítli a nebo dané – naprosto zábavné – hry nechtěli hrát. Každý musí mít rád to, co Vy.

Životní moudra
Různě sdílená moudra o lásce, světovém míru, životních zkušenostech a citáty kohokoliv miluje každý. Obzvláště u lidí, jejich život je pravý opak to bude působit na okolí zaručeně impozantně, jak úžasní jsme, když takové moudro se nám líbí.

Posměšky na šéfa
Zaručeně fungují jako červený hadr na býka. Pokud si chcete vynutit pozornost není nic snadnějšího, než dávat do statusu posměšky na ranní jednání, chyby nadřízeného nebo spojovat s fotkami v humorných situacích. S kolegy se budete smát až do večera a šéf zaručeně tímto napraví to, co Vás popudilo. Možná dostanete i bonus ve formě rozmluvy u šéfa z očí do očí.

Trolling
Ptát se na obecné pravdy nebo na neskutečné blbosti, nám také pozornost ostatních zaručí. Takový fádní facebook status typu “Jak se dnes máte lidičky?” nám pár komentářů vždy přihraje. Alenku bolí hlava (no bodejť, když včera seděla nad facebookem až do rána), Petr se nudí v práci (jasně, šéf by měl facebook deaktivovat), Hana se nudí doma (tak neseď u PC a něco dělej).

Všechny údaje k dispozici
Váš profil musí být zcela kompletní. Vyplňte a zveřejněte své číslo, přesnou adresu včetně čísla bytu, dobu od kdy do kdy jste v práci. Nezapomeňte uvést také ve statusu, že jedete na 14 dní na dovolenou. Tím zaručeně upoutáte pozornost cizích lidí, kteří se Vámi nebo bez Vás budou chtít s vašim okolím družit.

Sdílejte vlastní status
Upozornit na sebe je třeba, a když nikdo nereaguje na naši skvělou a vtipnou hlášku rána, tak ji dáme “like” a nebo nasdílíme. Nám se každý musí věnovat a okomentovat každé šustnutí a hlavně kladně! Je to stejné, jako jít nakupovat s kamarádkami a dostat otázku “Že v tom mám, ale malej zadek, viď?”

Označujte hojně na fotkách
Není nic lepšího, než označovat na fotkách jednotlivé aktéry. Zajisté budou rádi, když všichni uvidí, jak paří na akci a měli být jinde a nebo, nedej bože, jsou na nemocenské.

Vyvolávejte falešné akce
Zaručeně je dobré si pozornost vynutit. Takové označení někoho na reklamním letáčku nějaké akce, tyto lidi donutí, aby na vaši akci přišli. Aneb volejte hoří kdykoliv, každý rád přiběhne na falešné volání. Statusy typu “Kdo má rád Marušku, ať dá like” jsou upřímným odrazem reality.

Chcete na facebooku propagovat sebe nebo firemní služby? Kontaktujte nás a uvedeným trapným scénám se vyhneme obloukem.

 

Štítky: návody, marketing

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi