úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Facebook tlačítko - To se mi líbí

23.01.2012  |  Bc. Marian Brambora, PHP programátor Aktualizováno: 02.02.2012

Dnes už nejsou sociální sítě pouze k chatování a sdílení odkazů a obrázků mezi přáteli, ale i k propagaci firem a jejich webů a e-shopů. Trendem dnešní doby je svůj web propagovat na na sociálních sítích různými způsoby. V České republice převládá Facebook, tak si ukážeme jak lze vytvořit kód pro vložení do webových stránek. Tlačítko "To se mi líbí" je jednou z možností, jak svůj web propojit se sociální sítí Facebook. Tlačítko lze vytvořit na tomto odkazu http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/

 

Popis důležitých polí k vyplnění:

 
Až budete mít vyplněné údaje, stiskněte tlačítko GET CODE a zobrazí se vyskakovací okno s možnostmi výběru kódu s tlačítkem pro vložení do kódu stránek.
 
Na výběr máte ze tří možností  HTML5, XFBML a IFRAME. Volbou HTML5 a IFRAME vložíte na své stránky tlačítko velmi snadno, ale se svými přáteli se podělíte pouze o URL vaší stránky. URL odkazuje na na zadaný odkaz, pokud by mělo tlačítko směrovat na určitý obsah (článek, novinku apod.) museli by jste dynamicky měnit adresu url. 
 
Proto je lepší použít variantu XFBML, která je doporučována i samotným Facebookem. Přátelům nabídnete mnohem více informací a ne pouze URL odkaz. Tato varianta je ale pro zkušenější uživatele. Web musíte propojit s pluginem Open Graph protocol. Propojit s vaším účtem na Facebooku pomocí ID a vložit kód tlačítka.
 
Facebook nabízí kromě tlačítka "To se mi líbí" mnohem více komponent. Velice zajímavou komponentou je Facebook komentář, který nám například umožní komentovat články atd. Komentovat a provádět diskuzi smí pouze uživatelé Facebooku.
 

Štítky: návody, Facebook

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi