úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Co obsahuje servis a měsíční údržba www

 

Vývoj v informačních technologiích jde stále rychle dopředu a týká se to i webů. Proto každý, kdo si v současné době myslí, že jednou vytvořený web vydrží na věky, je přinejmenším naivní. Je tedy účelné věnovat čas pravidelné údržbě webové prezentace, abychom neztratili kontakt se současností a také třeba s konkurencí.

Jaké jsou tedy důvody a co obsahuje standardní měsíční údržba webu?

 

Nové verze prohlížečů

V současné době vychází každý měsíc několik nových verzí nebo aktualizací prohlížečů (nejčastěji Firefox a Chrome). S každou novou verzí přichází nové vlastnosti, nové možnosti a také nové, leckdy záludné, chyby.

V rámci servisních prací při každé aktualizaci prohlížečů kontrolujeme, zda neovlivnila funkčnost samotného webu nebo případně jeho vizuální stránku. V případě, že je taková věc zjištěna, pak automaticky provedeme úpravu tak aby případný problém byl vyřešen.

Nejen nové bezpečnostní hrozby

V poslední době je z médií známa řada případů „kyberútoků“ na weby a na samotné servery. Nejde však a žádnou novinku. Takovéto pokusy se objevovaly vždy. Nové způsoby útoků na webové stránky však bývají čím dál tím důmyslnější a asi nepřekvapí, že starý, neudržovaný web bude daleko snazším cílem než web, který je pravidelně aktualizován s ohledem na aktuální hrozby.

V rámci servisních prací kontrolujeme bezpečnost webu, především zabezpečení formulářů proti rozesílání spamů, kontroly možných vstupů uživatelů. Zároveň monitorujeme nově objevené možnosti útoků na web a provádíme úpravy, abychom minimalizovali riziko napadení webu.

Aktualizace softwaru

Pokračuje i vývoj samotných programovacích jazyků. Týká se to i jazyků, ve kterých se programují webové stránky, proto i tyto se na serverech pravidelně aktualizují. Paralelně s tím bývá zapotřebí aktualizovat programové kódy webových aplikací, aby zůstala zachována jejich původně plánovaná funkce a bezpečnost.

Vždy po aktualizaci softwaru na serveru kontrolujeme, zda nebyla ovlivněna funkčnost webu a případně upravujeme aplikace tak aby byly stále použitelné tak jako při spuštění.

Další úpravy a vylepšení

V rámci servisních prací lze provádět i postupný rozvoj webu, např. přidávání nových modulů do redakčního systému nebo rozvíjet existující funkce webu podle aktuálních požadavků trhu.

V rámci servisních prací lze i udržovat obsah webu na základě dodaných podkladů, např. vkládání a stylování článků, novinek nebo fotografií na web.

 

Štítky: www stránky

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi