úvod | tisk | napište nám
Jak efektivně utrácet za internetovou propagaci

Co dělá webgrafik?

20.06.2014  |  Martin Popler, senior grafik
 

Hlavní náplní práce Webgrafika ve společnosti Neofema je webdesign ve smyslu návrhu a realizace grafických layoutů www stránek, webových a multimediálních aplikací. Jednoduše tedy to, jak www stránka nebo aplikace vypadá a jak dobře se ovládá.


Práce zahrnuje zodpovědnost i za UI (User Interface, uživatelské rozhraní), tedy jak snadno a intuitivně se po webu pohybujete, jak lehce se aplikace ovládá uživatelům. S tím souvisí UX design (User Experience, uživatelská zkušenost, prožitek), tedy aby layout zaujal i originalitou, nápadem, prožitkem, aby se uživatel cítil na www stránkách nebo v aplikaci jednoduše řečeno dobře.

 

 

Pojmy webdesignu, UI a UX designu jsem samozřejmě popsal velmi zjednodušeně, tak, aby bylo především jasné, jak zasahují do mé práce webgrafika, tak jak je konkrétně vnímán v naší společnosti. Jinde, v jiných firmách mohou být pozice webdesignera a UI/UX designera rozdělené a často tomu tak je.

Samozřejmě webgrafik nedělá jen webové stránky, ale také řadu dalších prací, které s webem, médii a aplikacemi bezprostředně souvisí: grafické návrhy newsletterů, reklamní bannery statické i dynamické, flashové interaktivní prvky, poradenství především v oblasti webdesignu a internetového marketingu, multimediální aplikace, šablony pro PowerPoint prezentace, výběr motivů a obrázků pro web a aplikace ve fotobankách.

 >

neofema-clanek-719

 

Za co je senior Webgrafik v naší společnosti zodpovědný:

 

Co Webgrafik nedělá, resp. co dělá převážně DTP designer:

 

Štítky: grafické práce, www stránky

Reference

Štítky

Naše nabídka

- Profesionální tvorba www 
- Elektronický obchod
- E-marketing, SEO, PPC
- E-commerce, Intranet, Portály
- Webhosting, konzultace, poradenství
- Grafika, loga, design, tisk

 
Více informací
 
 
Novinky | Naše reference | Naše nabídka | Kontakt | Otázky a odpovědi